Dbanie o środowisko możliwe jest na wiele sposobów, wystarczy wybrać własny. Jednym z nich jest z pewnością wybór materiałów, które powstają z naturalnego surowca. Doskonałym przykładem takiej tkaniny jest z pewnością Cupro. Materiał ten przez wielu określany jest jako bawełna i jedwab w jednym, przy czym posiada sporo atutów. Ciekawe? Zdecydowanie tak! Przekonaj się, co to za tkanina? Czym się wyróżnia na tle innych materiałów?

  1. Czym jest tkanina Cupro?
  2. Materiał, który doceni świadomy konsument – Cupro!

Czym jest tkanina Cupro?

Tkanina Cupro – KOKOworld.pl to materiał przyjazny dla zdrowia, jak i środowiska. Cupro powstaje z celulozy, która znajduje się w nasionach bawełny. Dokładnie rzecz ujmując, tkanina ta wytwarzana jest z miękkiej, drobnej wyściółki. Przywiera ona do nasion bawełny, które są naturalnym surowcem. Dlatego powstaje ona jako efekt uboczny obróbki samej bawełny. Dzięki temu nasiona te są w pełni wykorzystane, a do obiegu trafiają znakomitej jakości materiały. Proces ten można uznać za recykling, ponieważ z niego można uzyskać bardzo piękną tkaninę. Dlatego Cupro można określić mianem idealnego materiału, stanowiącego połączenie jedwabiu oraz bawełny.

Cupro to tzw. man-made fiber, czyli tkanina sztucznie wytworzona przez człowieka. Jednak jej sporą zaletą jest fakt, że to w pełni naturalny materiał. W trakcie jego produkcji wykorzystuje się naturalny surowiec, jakim jest wspomniana bawełna. Warto podkreślić, że Cupro po raz pierwszy zostało wyprodukowane w Japonii tuż pod koniec XIX wieku. Tkanina ta produkowana jest w obiegu zamkniętym, co bardzo pozytywnie wpływa na środowisko. Pozwala to ponownie wykorzystać wodę, po uprzednim wyekstrahowaniu chemikaliów w niej znajdujących się. To równocześnie materiał wegański. Bardzo szybko tkaninę tą doceniono ze względu na właściwości. Dlatego też znacznie większą przewagę nad klasycznym jedwabiem. Przekonaj się dlaczego warto zwrócić uwagę na tkaninę Cupro!

Materiał, który doceni świadomy konsument – Cupro!

Cupro to materiał, który posiada wiele atutów. Wśród nich należy wymienić między innymi właściwości, takie jak: odporność na rozciąganie w wysokich temperaturach, higroskopijność, antystatyczność. Tkanina ta wyglądem przypomina jedwab oraz jednocześnie bardzo dobrze układa się na ciele. Posiada również bardzo zbliżone cechy do bawełny, dlatego doskonale reguluje temperaturę ciała i jest oddychający. Warto podkreślić także, że materiał ten można prać w pralce. Jest również bardzo wytrzymały i odporny na zagniecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj