Parkiet, choć najpiękniejszy na świecie, niejednokrotnie wymaga renowacji. Podatny na uszkodzenia, otarcia w wyniku zwykłego chodzenia, lub przestawiania mebli z biegiem lat może zacząć wyglądać nieestetycznie. Nic straconego, podłogi drewniane bez problemu da się uratować i przywrócić im dawną świetność i blask. Kompleksowe usługi parkieciarskie, które opierają się o cyklinowanie parkietu, odzyskują gładkość podłóg drewnianych za pomocą specjalnie przystosowanych maszyn. Co więcej, jeżeli marzy Ci się piękna podłoga, możesz skorzystać z opcji układania parkietu i cieszyć się eleganckim wystrojem swojego wnętrza.

  • Cyklinowanie Kraków – profesjonalne usługi parkieciarskie
  • Cyklinowanie bezpyłowe – deski podłogowe i inne elementy drewniane

Cyklinowanie Kraków – profesjonalne usługi parkieciarskie

Cyklinowanie podłóg jest niezwykle ważnym elementem, aby w odpowiedni sposób zadbać o parkiet, zachowując jego pierwotny wygląd. Zastosowane drewno posiadające wiele warstw, przystosowane jest do równomiernego ścierania, bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenia cyklinowanej podłogi. Cyklinowanie parkietów odbywa się za pomocą urządzenia zwanego cykliniarką, dodatkowo wykorzystywana jest cykliniarka krawędziowa, która uzyskuje lepszy i dokładniejszy szlif krawędzi cyklinowanych podłóg.

Zdarza się, że cyklinowanie wykorzystuje się już na samym początku remontu, zaraz po położeniu podłogi drewnianej. Taki zabieg pozwala na to, aby powierzchnia parkietu była idealnie równa, bez widocznych i wyczuwalnych wybrzuszeń lub innych niedoskonałości wynikających z ciągle pracującego materiału drewnianego.

Cyklinowanie bezpyłowe – deski podłogowe i inne elementy drewniane

Dla osób, które obawiają się zbyt dużego brudu i unoszącego się kurzu podczas renowacji parkietu przygotowana została opcja cyklinowania bezpyłowego. Przygotowane maszyny do cyklinowania wyposażone są wbudowane odkurzacze, które swoją siłą zasysają na bieżąco drobinki zeszlifowanego drewna, powodując, że w pomieszczenie jest cały czas czysto i nie ma konieczności dodatkowego zabezpieczania ścian czy innych elementów narażonych na zabrudzenie.

Warto zaznaczyć, że cyklinowanie może tyczyć się nie tylko renowacji podłóg drewnianych. Cykliniarka doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy będziemy chcieli odnowić lub przygotować do olejowania schody drewniane, często stosowane dębowe blaty kuchenne, które narażone są na uszkodzenia od czynników chemicznych, wody i gorących blach wyjmowanych prosto z piekarnika. Usługi cyklinowania znajdujące się w Krakowie oferują kompleksową obsługę zajmującą się renowacją podłóg drewnianych oraz proponującą układanie parkietu, montaż listew przypodłogowych, cyklinowanie podłogi i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj