Kurtki puchowe cieszą się sporym powodzeniem, a wynika to przede wszystkim z faktu, że charakteryzują się one bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, odznaczając się przy tym lekkością. Dzięki wyżej wspomnianym cechom zapewniają swoim użytkownikom ciepło, a także komfort i wygodę. W tym artykule skupimy się przede wszystkim na kurtkach męskich i podpowiemy czym się kierować, aby wybrać dobrej jakości kurtkę puchową.

Czym powinna charakteryzować się wysokiej jakości kurtka puchowa?

Czym powinna charakteryzować się wysokiej jakości kurtka puchowa? Przede wszystkim zacznijmy od tego, że wysokiej jakości kurtka puchowa powinna być wypełniona naturalnym puchem gęsim lub kaczym, albo alternatywnie puchem syntetycznym. Ponadto, konieczna jest jej puchoszczelność, lekkość, a także odporność na wiatr i wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Warto pamiętać także o tym, że tylko nieliczne kurtki puchowe charakteryzują się nieprzemakalnością, w związku z czym należy zwracać szczególną uwagę na tą kwestię podczas wyboru swojego egzemplarza. Jak wiadomo, zima potrafi być również deszczowa, dlatego też dysponowanie kurtką, która uwzględnia ten fakt jest kluczowe.

Co warto wiedzieć o wypełnieniu kurtki puchowej przed jej zakupem?

Najważniejszą kwestią, która decyduje o tym czy kurtka puchowa będzie należycie pełniła swoją rolę, jest ilość znajdującego się w jej wnętrzu puchu. Wyżej wspomniana waha się z reguły pomiędzy 100, a 300 gramów. Kolejnym wyznacznikiem jest zdolność puchu do rozprężania się. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że świadczy o zdolności do zatrzymywania i magazynowania ciepła, co jak wiadomo jest kluczowe w przypadku wyboru puchowej kurtki. Pamiętajmy o tym, że wartości od 500 cuin wzwyż świadczą o tym, że kurtka będzie dobrze nas dobrze ogrzewać.

Na jaki puch postawić podczas wyboru odpowiedniej kurtki?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – puch gęsi najlepiej sprawdza się jako wypełnienie kurtek puchowych. Jest to jedyny wypełniacz, który może osiągnąć sprężystość o wartości 900 cuin. Jedynym jego minusem jest cena. Puchowe kurtki męskie wypełnione wyżej wspomnianym ociepleniem potrafią być naprawdę drogie. Nie mniej jednak nie ma się co dziwić, w końcu za wysoką jakość trzeba zapłacić, a ta jest niekwestionowana. Jeżeli zależy nam jednak na tym, aby cena była niższa, wówczas możemy postawić na kurtkę z domieszką innego puchu lub tą zawierającą sztuczne wypełnienie. Bez względu na rodzaj tego ostatniego, pamiętajmy o zwracaniu uwagi na kluczowe parametry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj