Zima zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo temperatura spadnie poniżej zera, a do tego dojdzie niesprzyjająca aura i pojawi się problem, jakie buty wybrać. W przeciwieństwie do wielu kobiet panowie nie mają tak wielu par butów i stawiają raczej na ich funkcjonalność, ale czy można połączyć ją z estetyką? Zatem dzisiaj postanowimy odpowiedzieć na pytanie: jakie męskie buty zimowe wybrać na co dzień. Oto nasz krótki poradnik dla każdego mężczyzny

Ocieplenie ma znacznie, czyli to, co najważniejsze w butach zimowych męskich

To, co jest najważniejsze przy wyborze butów na zimę to fakt, czy są ocieplane. Otóż powinny one posiadać kożuszek, wcale nie musi być naturalny. Świetnie sprawdzi się także ten syntetyczny. Dzięki temu takie buty sprawdzą się nawet przy bardzo niskich temperaturach. Oczywiście tutaj należy pamiętać, żeby wybrać odpowiedni rozmiar. Buty zimowe nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne. Pamiętajcie też, że jeżeli wybierzecie solidnie ocieplany model, to nie będziecie musieli już nosić podwójnych skarpetek. Ważna jest też ich zewnętrzna faktura. Koniecznie musi być nieprzemakalna, wszak zima bywa kapryśna i czasami zamiast zamarzniętego śniegu mamy do czynienia z pluchą. Jak wiadomo chodzenie cały dzień w przemoczonych butach do przyjemnych rzeczy nie należy. Doskonałym wyborem jest oczywiście tworzywo naturalne, czyli skóra. Jej zalet jest naprawdę sporo. Przede wszystkim buty zimowe męskie wykonane ze skóry naturalnej są trwalsze, cieplejsze i zwyczajnie lepiej się prezentują, a jednocześnie sprawdzą się nawet w trudnych warunkach.

Podeszwa, czyli bezpieczeństwo i wygoda

O ile wśród pań znajdują się takie, które nawet po grząskim śniegu z gracją poruszają się w szpilkach, tak panowie takiej gracji już nie posiadają. Dlatego każde ich buty powinny mieć masywną podeszwę. Co oczywiście nie oznacza, że ma być taka jak w traperach, choć to naprawdę słuszny wybór. Tutaj możliwości jest zdecydowanie więcej. Warto postawić na modele z grubą masywną podeszwą, która jednocześnie nie jest śliska. Wszak dzięki temu ryzyko upadków znacząco się zmniejsza.

Wkładka ma znaczenie

Buty ze słabej jakości materiałów zwyczajnie nie są trwałe. Zatem bardzo szybko będą się rozklejać i zwyczajnie niezbyt dobrze się prezentować. Dodatkowo, jeśli jeszcze zaczną przemakać to macie już pewność, że przestaną być też wygodne. Ale pojawi się też jeszcze jeden duży problem, a mianowicie uciążliwy zapach, na tyle intensywny, że i dobry dezodorant go nie zakamufluje. Dlatego tak ważne jest wybieranie butów z dobrej jakości materiałów. Powinny być także wyposażone w skórzaną wkładkę, która jednocześnie zapobiega potliwości stóp. Jak wiadomo skóra ma właściwości higroskopijne i jednocześnie pozwala skórze oddychać. Ale to nie wszystkie jej zalety. Warto także docenić wygodę oraz fakt, że doskonale utrzymuje ciepło, co przecież jest bardzo ważne.

Czy istnieją buty uniwersalne, całoroczne?

Wielu mężczyzn lubi praktyczne rozwiązania, które jednocześnie są uniwersalne. Zatem, jak nietrudno się domyślić, najlepszym wyborem dla nich byłyby buty uniwersalne. Ale czy takie istnieją? Na to pytanie odpowiedź nie jest jednoznaczna. Otóż w zasadzie nie ma butów idealnych na lato i zimę, chyba że mukluki. Problem pojawia się taki, że raczej takie buty nie wywołują większego entuzjazmu u panów, a swoją droga chodzenie latem w kozakach mogłoby być oceniane co najmniej negatywnie. Są jeszcze mężczyźni, którzy przez cały rok potrafią chodzić w adidasach. Cóż to także niezbyt dobre rozwiązanie, bo adidasy przemakają, a jednocześnie ich podeszwa nie gwarantuje dobrej przyczepności, zatem zwyczajnie łatwo się poślizgnąć i przewrócić. Swoją drogą i tak chodniki są przeważnie niezbyt dobrze odśnieżone, przez co ryzyko upadku jeszcze bardziej się zwiększa.

Buty na zimę powinny być trwałe, z mocną podeszwą, a jednocześnie najlepiej, aby sięgały za kostkę, co gwarantuje większą amortyzację. Ponadto warto zwrócić uwagę na sam materiał. Tutaj doskonałym wyborem jest skóra naturalna, która świetnie utrzymuje temperaturę, a jednocześnie pozwala skórze oddychać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj