W obecnych czasach najłatwiej i najwygodniej sprawdzić nam godzinę na smartfonie, jednakże posiadanie zegarka dalej jest bardzo modne.

Współcześnie na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych modeli zegarków. Męski zegarek to element biżuterii, świadczący o elegancji, prestiżu, wyrafinowanym smaku i guście. Powinien on być jednak odpowiednie dobrany do okazji, sytuacji oraz stylizacji, żeby nie popełnić modowej gafy.

Dobieranie zegarka do stylizacji

Najbardziej uniwersalny model to ten wykonany na stalowej bransolecie. Jeśli jednak mamy zamiar zakupić zegarek na skórzanej bransolecie, powinniśmy pamiętać, żeby kolor bransolety był taki sam, jak kolor butów, które nosimy.

Jakie mechanizmy zegarków są dostępne na rynku oraz jakie dodatkowe funkcje mogą mieć zegarki?

Mamy do wyboru: zegarki z mechanizmem klasycznym (na wskazówki; zegarki nakręcane ręcznie), zegarki z mechanizmem automatycznym (wbudowany wyświetlacz pokazujący godzinę) oraz zegarki z mechanizmem kwarcowym (posiadają baterię, którą należy co jakiś czas wymieniać; jest to najdokładniejszy mechanizm).

Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje w zegarkach, mogą być to np. minutniki, GPS (dobre dla biegaczy bądź rowerzystów), a także wodoodporność (np. dla żeglarzy czy kajakarzy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj