Dracena pięknie uzupełnia przestrzeń we wnętrzu. Poprawia też jakość powietrza, dlatego tak chętnie jest wybierana do polskich domów. Zobacz, jak często podlewać dracenę.

Pielęgnacja draceny – to warto wiedzieć

Dracena to długowieczna roślina, a jej wygląd nieco przypomina tropiki. Właśnie dlatego jest chętnie wybierana przez domowników. Zielone liście mogą mieć też pasy żółte, złotawe albo różowe, co wpływa na ich atrakcyjny wygląd. Pnie mogą być grubsze lub cieńsze, w zależności od konkretnej rośliny.

Dracenę trzeba postawić w miejscu jasnym, ale nie takim, w którym ciągle świeci słońce z zewnątrz. Musi być też oddalona od przeciągów, to może mieć zły wpływ na jej pielęgnację. Tak samo jest z zimnem – dracena nie lubi niskiej temperatury. Roślina najlepiej czuje się, kiedy w pomieszczeniu jest od 18-24 °C.

Warto obserwować dracenę – kiedy roślina zrzuca liście i nie rośnie, może to oznaczać, że temperatura jest zbyt niska i trzeba umieścić ją tam, gdzie jest cieplej. Kwiaty w domu często też blakną, kiedy mają mało światła. Odpowiednie stanowisko to podstawa, aby Twoja dracena wyglądała dobrze! Wyposażenie mieszkania w rośliny to duży koszt? Pożyczka na raty Ci w tym pomoże.

Podlewanie draceny

Dracenę trzeba podlewać wtedy, kiedy ziemia w doniczce jest delikatnie sucha – to tyczy się okresu jesiennego i zimowego. Jeśli jest wilgotna – lepiej odpuścić, ponieważ ta roślina nie lubi nadmiaru wody. Latem natomiast trzeba zadbać o to, aby ziemia była lekko mokra. Tylko wtedy roślina ma szansę na prawidłowy rozwój. Jeśli dolne liście opadają i są suche to znak, że trzeba zająć się naszą rośliną.

Zbyt częste podlewanie nie wpływa pozytywnie na tę roślinę. Korzenie mogą zgnić, co nie pozwala na dalszy rozwój.

Częstotliwość podlewania w większości przypadków zależy od temperatury wewnątrz pomieszczeń, a także pogody na zewnątrz. Na to ma wpływ także wilgotność powietrza. Trzeba zatem sprawdzać stan ziemi i kontrolować wygląd draceny. Dracenę podlewa się rzadziej jesienią i zimą oraz nieco częściej w okresie letnim.

Można też pielęgnować jej liście, czyli spryskiwać je regularnie, aby prezentowały się pięknie i estetycznie. Udekoruj swój dom roślinami i dekoracjami, a pożyczka na raty na pewno Ci w tym pomoże.

Raz na 6 tygodni trzeba też zasilić dracenę nawozem. Najlepiej robić to wiosną i latem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj